guven @ hotmail.com

Karamürsel Balık adası için gerçekten 5 yıldızlı bir ada projesi çizildi. Modern bir görünüme sahip olması için yeni proje Karamürselli vatandaşları oldukça heyecanlandırdı. Balık adası içerisinde bulunan eski binaların tamamı yıkıldı. Balıkçılar için ise Karamürsel Ankara evleri mevkiinde Kocaeli'nin deyim yerindeyse en güzel balıkçı barınağı yapıldı.
Ancak S.S. Karamürsel Su Ürünleri Kooperatifi Balık adasını terk etmiyor Karamürsel'e yakışacak bir projeye deyim yerindeyse engel olmak için uğraşıyorlar. Bulundukları yerden çıkmamak için direniyorlar. S.S. Karamürsel Su Ürünleri Kooperatifi Karamürsel'e yapılacak olan bu projeyi desteklemek yerine köstekliyorlar. Su ürünleri bu anlamda gerçekten anlamak mümkün değil. Vatandaşlar Karamürsel'e yapılacak olan her yeni bir girişimin Karamürsel'e değer katacağı düşüncesinde. Ancak Kooperatif bu duruma olumlu bakmak istemiyor. 
Karamürselli vatandaşlar S.S. Karamürsel Su Ürünleri Kooperatifi'nin bu yapıya destek vermelerini istiyor.

"CHP'li Meclis Üyelerinin Motosiklet Merakı Giderildi"

Karamürsel'de CHP'li meclis üyeleri Karamürsel Belediye Başkan’ı İsmail Yıldırım’ın hurdaya ayrıldığı için Belediye Envanterleri içerisinde yer gözükmeyen motosikleti aylardır gündeme getiren, son olarak basın yoluyla bu işi takip ettiklerini beyan eden meclis üyelerine, motorun hurdaya ayrıldığı ile ilgili encümen kararını ve motorun kendisini meclis salonuna getirdi.
CHP'li meclis üyelerinin bu motosikleti neden bu kadar merak ettiklerini hala anlamış değilim. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım'da CHP'li meclis üyelerinin aylardır merak ettiği o motosikleti toplantıya getirerek bu merakı sona erdirmiş oldu. Ancak merak ettiğimde bir şey var. CHP'li meclis üyeleri bu motosikleti gerçekten neden bu kadar merak etti? yani düşündükçe aklıma bir şey gelmiyor. Karamürsel için bir şeyler için uğraşmak proje üretmek yada ne bileyim, Karamürsel'e daha ne katabiliriz diye düşünmek var iken neden bir motosiklet aylarca dillerden düşmedi anlamak mümkün değil. Neyse ki Başkan İsmail Yıldırım gerekli mesajı verdi.


" Karamürsel Devlet Hastanesi'nde Güzel Şeyler Oluyor"

Karamürsel Devlet Hastanesi'ni geçmişte herhalde bizim kadar gündemden düşürmeyen yoktur. Tabi gündemde olması genelde hep olumsuz olaylardan dolayıydı. Ancak Karamürsel Devlet Hastanesi artık gerçekten hizmet veriyor.
Karamürsel'e yakışacak güzel bir hastane oldu. Özellikle Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Karamürsel Devlet Hastanesi için gerçekten güzel şeyler olması için uğraşıyor. Hastane başhekimi de bu konuda üzerine fazlasıyla düşeni yapıyor. Karamürsel Devlet Hastanesi'nde gözlemlediğim kadarıyla güzel şeyler oluyor.
Umarım bu güzellikler ve çalışma hevesi bozulmaz....