2  Bin 130 metrekare alan üzerine inşa edilen yeni müfreze binasının tanıtım törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, il ve ilçe protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“İTFAİYE KOCAELİ İÇİN GÜVEN ABİDESİDİR”
Programda kısa bir konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu; “Kocaelimiz her geçen gün çok daha ileri ve modern bir hal alıyor. Kocaeli itfaiyesi de bu gelişmeden payına düşeni alıyor. Bugün, Türkiye’nin sayılı itfaiye teşkilâtlarından birisi olan Kocaeli İtfaiyesi, dünya standartlarının üzerindeki teknik donanımı, yangına müdahalede gösterdiği titizlik, yangına müdahale süresinin dünya standartlarından da iyi olmasıyla, kentimiz için bir güven abidesidir” dedi.

“KARAMÜRSEL HALKI DAHA RAHAT UYUYABİLECEK”
Tanıtım programında kısa bir konuşma da Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yaptı. Başkan Yıldırım ”Belediyecilik, bir ilçede veya bir ilde yaşadığınız alanda hayatın her alanında her noktasında insanların mutluluğu, huzuru, rahatlığı ve güvenliği adına alacağınız önlemlerle ve çalışmalarla mukabildir. Bundan sonra burada gördüğünüz bina Karamürsel’in güvenliği ve Karamürsel halkının yataklarında daha rahat uyuyabilmesi için Büyükşehir Belediyemiz tarafından inşa edilmiştir. Binanın yapılmasında emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanım İbrahim Karaosmanoğlu’na ve ekibine çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.